TACL685K004R
detaildesc
TACL685K004R
KYOCERA AVX
Product No:
TACL685K004R
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 4V 0603
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 6.8 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm