TACL684K016RTA
detaildesc
TACL684K016RTA
KYOCERA AVX
Product No:
TACL684K016RTA
Description:
CAP TANT 0.68UF 10% 16V 0603
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 0.68 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm