TACL474K010RTA
detaildesc
TACL474K010RTA
KYOCERA AVX
Product No:
TACL474K010RTA
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 10V 0603
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 0.47 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm @ 100kHz