TACL226K004RTA
detaildesc
TACL226K004RTA
KYOCERA AVX
Product No:
TACL226K004RTA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 22UF 10% 4V 0603
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TACmicrochip®, TAC
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm