TACL105M010XBJ
detaildesc
TACL105M010XBJ
KYOCERA AVX
Product No:
TACL105M010XBJ
Description:
CAP TANT 1UF 20% 10V 0603
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 1 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm