TACK475M002QTA
detaildesc
TACK475M002QTA
KYOCERA AVX
Product No:
TACK475M002QTA
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 2V 0402
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 4.7 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 2 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
ESR (Equivalent Series Resistance) 15Ohm