TACJ106M004RTA
detaildesc
TACJ106M004RTA
KYOCERA AVX
Product No:
TACJ106M004RTA
Description:
CAP TANT 10UF 20% 4V 0603
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 10 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code J
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm