TACH106M010RTA
detaildesc
TACH106M010RTA
KYOCERA AVX
Product No:
TACH106M010RTA
Description:
CAP TANT 10UF 20% 10V 0805
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm