TAAD107K020G
detaildesc
TAAD107K020G
KYOCERA AVX
Product No:
TAAD107K020G
Description:
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL
Features Wet Tantalum
Tolerance ±10%
Capacitance 100 µF
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm