Home / Circuit Breakers / TA45-ABFYS060C0-AZM01
TA45-ABFYS060C0-AZM01
detaildesc
TA45-ABFYS060C0-AZM01
SCHURTER Inc.
Product No:
TA45-ABFYS060C0-AZM01
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Number of Poles 2
Base Product Number TA45-ABFYS
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 60 V
Current Rating (Amps) 6A