Home / Circuit Breakers / TA45-ABFXRJ17C0-AZM03
TA45-ABFXRJ17C0-AZM03
detaildesc
TA45-ABFXRJ17C0-AZM03
SCHURTER Inc.
Product No:
TA45-ABFXRJ17C0-AZM03
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Approval Agency CSA C22.2 No 235, IEC60934, GB17701, UL1077
Number of Poles 2
Base Product Number TA45-ABFXR
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 60 V
Current Rating (Amps) 1.7A