Home / Circuit Breakers / TA45-ABFXRJ17C0-AZM01
TA45-ABFXRJ17C0-AZM01
detaildesc
TA45-ABFXRJ17C0-AZM01
SCHURTER Inc.
Product No:
TA45-ABFXRJ17C0-AZM01
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Description:
TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr SCHURTER Inc.
Series TA45-2R
Package Box
Breaker Type Thermal
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Number of Poles 2
Base Product Number TA45-ABFXR
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 60 V
Current Rating (Amps) 1.7A