Home / Circuit Breakers / TA45-ABFXPJ13C0-AZM02
TA45-ABFXPJ13C0-AZM02
detaildesc
TA45-ABFXPJ13C0-AZM02
SCHURTER Inc.
Product No:
TA45-ABFXPJ13C0-AZM02
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Description:
TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr SCHURTER Inc.
Series TA45-2R
Package Box
Breaker Type Thermal
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Approval Agency CSA C22.2 No 235, IEC60934, GB17701, UL1077
Number of Poles 2
Base Product Number TA45-ABFXP
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 60 V
Current Rating (Amps) 1.3A