Home / Circuit Breakers / T21-62-15.0A-01-31AL
T21-62-15.0A-01-31AL
detaildesc
T21-62-15.0A-01-31AL
Sensata-Airpax
Product No:
T21-62-15.0A-01-31AL
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series SNAPAK®
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Toggle
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 2
Base Product Number T21-62
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 15A