Home / Rectangular Cable Assemblies / T1PDT-06-28-GF-12.0-A-T3
T1PDT-06-28-GF-12.0-A-T3
detaildesc
T1PDT-06-28-GF-12.0-A-T3
Samtec Inc.
Product No:
T1PDT-06-28-GF-12.0-A-T3
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CBL 1MM 12POS PNL MNT M TO F
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Blue, Individual
Usage -
Length 1.00' (304.80mm)
Series Micro Mate™ T1PDT
Package Bulk
Features -
Shielding Unshielded
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Plug
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Cable Termination Crimp
Pitch - Connector 0.039" (1.00mm)