Home / Crystals / SXTHM220AA174-24.576M
SXTHM220AA174-24.576M
detaildesc
SXTHM220AA174-24.576M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXTHM220AA174-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 20 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:54
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXTHM2
Package Bulk
Frequency 24.576 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms