Home / Crystals / SXTHM220AA174-12.000M
SXTHM220AA174-12.000M
detaildesc
SXTHM220AA174-12.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXTHM220AA174-12.000M
Description:
CRYSTAL 12.000MHZ 20 PF SMD
Package Bulk
Frequency 12 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms