Home / Crystals / SXTHM219BA164-24.576M
SXTHM219BA164-24.576M
detaildesc
SXTHM219BA164-24.576M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXTHM219BA164-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 19 PF SMD
Package Bulk
Frequency 24.576 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 19pF
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms