Home / Crystals / SXTHM219BA164-12.000M
SXTHM219BA164-12.000M
detaildesc
SXTHM219BA164-12.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXTHM219BA164-12.000M
Description:
CRYSTAL 12.000MHZ 19 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:54
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXTHM2
Package Bulk
Frequency 12 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Product Status Active
Load Capacitance 19pF
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms