Home / Crystals / SXTHM218EC074-32.000M
SXTHM218EC074-32.000M
detaildesc
SXTHM218EC074-32.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXTHM218EC074-32.000M
Description:
CRYSTAL 32.000MHZ 18 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:53
Package Bulk
Frequency 32 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms