Home / Crystals / SXT32419BA16-38.400M
SXT32419BA16-38.400M
detaildesc
SXT32419BA16-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32419BA16-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 19 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:44
Package Bulk
Frequency 38.4 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 19pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms