Home / Crystals / SXT32418FD38-37.400M
SXT32418FD38-37.400M
detaildesc
SXT32418FD38-37.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32418FD38-37.400M
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 18PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:43
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT324
Package Bulk
Ratings -
Frequency 37.4 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms