Home / Crystals / SXT32416AA17-38.400M
SXT32416AA17-38.400M
detaildesc
SXT32416AA17-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32416AA17-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 16 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:38
Package Bulk
Frequency 38.4 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 16pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms