Home / Crystals / SXT32412EB27-19.6608M
SXT32412EB27-19.6608M
detaildesc
SXT32412EB27-19.6608M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32412EB27-19.6608M
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 12PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:35
Package Bulk
Ratings -
Frequency 19.6608 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms