Home / Crystals / SXT32412CB17-48.000M
SXT32412CB17-48.000M
detaildesc
SXT32412CB17-48.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32412CB17-48.000M
Description:
CRYSTAL 48.000MHZ 12PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:37
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT324
Package Bulk
Frequency 48 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms