Home / Crystals / SXT2249CA07-16.000M
SXT2249CA07-16.000M
detaildesc
SXT2249CA07-16.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2249CA07-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 9 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:29
Package Bulk
Frequency 16 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 9pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms