Home / Crystals / SXT2249BB38-38.400M
SXT2249BB38-38.400M
detaildesc
SXT2249BB38-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2249BB38-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 9 PF SMD
Package Bulk
Frequency 38.4 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 9pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms