Home / Crystals / SXT2248FD07-38.400M
SXT2248FD07-38.400M
detaildesc
SXT2248FD07-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2248FD07-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 8 PF SMD
Package Bulk
Frequency 38.4 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms