Home / Crystals / SXT2248DC27-16.000M
SXT2248DC27-16.000M
detaildesc
SXT2248DC27-16.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2248DC27-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 8 PF SMD
Package Bulk
Frequency 16 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms