Home / Crystals / SXT22418ED27-25.000M
SXT22418ED27-25.000M
detaildesc
SXT22418ED27-25.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22418ED27-25.000M
Description:
CRYSTAL 25.000MHZ 18 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:26
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT224
Package Bulk
Frequency 25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms