Home / Crystals / SXT22410CA07-20.000M
SXT22410CA07-20.000M
detaildesc
SXT22410CA07-20.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22410CA07-20.000M
Description:
CRYSTAL 20.000MHZ 10 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:17
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT224
Package Bulk
Frequency 20 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms