Home / Crystals / SXT2149BA38-27.120M
SXT2149BA38-27.120M
detaildesc
SXT2149BA38-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2149BA38-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 9 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:18
Package Bulk
Frequency 27.12 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 9pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms