Home / Crystals / SXT2148EA16-24.576M
SXT2148EA16-24.576M
detaildesc
SXT2148EA16-24.576M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2148EA16-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 8 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:17
Package Bulk
Frequency 24.576 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms