Home / Crystals / SXT2147AA27-20.000M
SXT2147AA27-20.000M
detaildesc
SXT2147AA27-20.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2147AA27-20.000M
Description:
CRYSTAL 20.000MHZ 7 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:07
Package Bulk
Frequency 20 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 7pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms