Home / Crystals / SXT21418FE16-24.000M
SXT21418FE16-24.000M
detaildesc
SXT21418FE16-24.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21418FE16-24.000M
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 18 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:06
Package Bulk
Frequency 24 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms