Home / Crystals / SXT21412EE16-27.120M
SXT21412EE16-27.120M
detaildesc
SXT21412EE16-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21412EE16-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 12PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:06:03
Package Bulk
Frequency 27.12 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms