Home / Crystals / SXT21412DC07-16.000M
SXT21412DC07-16.000M
detaildesc
SXT21412DC07-16.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21412DC07-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 12PF SMD
Package Bulk
Frequency 16 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms