Home / Crystals / SXT1148FE27-48.000M
SXT1148FE27-48.000M
detaildesc
SXT1148FE27-48.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT1148FE27-48.000M
Description:
CRYSTAL 48.000MHZ 8 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:05:57
Package Bulk
Frequency 48 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms