Home / Crystals / SXT1148FD17-48.000M
SXT1148FD17-48.000M
detaildesc
SXT1148FD17-48.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT1148FD17-48.000M
Description:
CRYSTAL 48.000MHZ 8 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:05:58
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT114
Package Bulk
Frequency 48 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms