Home / Crystals / SXT11412EC48-27.120M
SXT11412EC48-27.120M
detaildesc
SXT11412EC48-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11412EC48-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 12PF SMD
Package Bulk
Frequency 27.12 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms