Home / Crystals / SXT11412CC27-26.000M
SXT11412CC27-26.000M
detaildesc
SXT11412CC27-26.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11412CC27-26.000M
Description:
CRYSTAL 26.000MHZ 12PF SMD
Package Bulk
Frequency 26 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms