Home / Crystals / SXT11411DD17-24.000M
SXT11411DD17-24.000M
detaildesc
SXT11411DD17-24.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11411DD17-24.000M
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 11 PF SMD
Package Bulk
Frequency 24 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 11pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms