Home / Crystals / SXT11411CB27-25.000M
SXT11411CB27-25.000M
detaildesc
SXT11411CB27-25.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11411CB27-25.000M
Description:
CRYSTAL 25.000MHZ 11 PF SMD
Package Bulk
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 11pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms