Home / Crystals / SXT11411CB16-27.000M
SXT11411CB16-27.000M
detaildesc
SXT11411CB16-27.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11411CB16-27.000M
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 11 PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:05:57
Package Bulk
Frequency 27 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 11pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms