Home / Crystals / SWS41212D16-32.768KT
SWS41212D16-32.768KT
detaildesc
SWS41212D16-32.768KT
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SWS41212D16-32.768KT
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:05:55
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Series SWS412
Package Tape & Reel (TR)
Frequency 32.768 kHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 2-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 12.5pF
Size / Dimension 0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms