Home / Crystals / SWS3126D48-32.768KT
SWS3126D48-32.768KT
detaildesc
SWS3126D48-32.768KT
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SWS3126D48-32.768KT
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Update Time: 2024-07-19 18:05:55
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Series SWS312
Package Tape & Reel (TR)
Frequency 32.768 kHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 2-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 6pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms