
Semtech Corporation
Product No:
SMBJ45CA
Manufacturer:
Package:
SMB (DO-214AA)
Manufacturer Standard Lead Time:
34 Weeks
Datasheet:
-
Description:
1-LINE 45V 8.3A TVS DO-214AA(SMB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.665
$0.665
10
$0.5871
$5.871
100
$0.449825
$44.9825
500
$0.355585
$177.7925
1000
$0.284468
$284.468
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | Semtech Corporation |
| Type | Zener |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Telecom |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | SMB (DO-214AA) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 50V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 72.7V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 45V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 8.3A |