SM-5R5600FE6
detaildesc
SM-5R5600FE6
Vishay Dale
Product No:
SM-5R5600FE6
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
SM-5
Description:
RES 0.56 OHM 1% 4W
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series SM
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 560 mOhms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 4W
Package / Case 8230 J-Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.820" L x 0.295" W (20.83mm x 7.49mm)
Height - Seated (Max) 0.305" (7.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 275°C