Home / Oscillators / SIT9501AI-04P1-2510-25.000000E
SIT9501AI-04P1-2510-25.000000E
detaildesc
SIT9501AI-04P1-2510-25.000000E
SiTime
Product No:
SIT9501AI-04P1-2510-25.000000E
Description:
MEMS OSC XO 25MHZ HCSL
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number SIT9501
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 31mA