Home / Oscillators / SIT9501AI-04A3-3310-156.250000E
SIT9501AI-04A3-3310-156.250000E
detaildesc
SiTime
Product No:
Description:
MEMS OSC XO 156.25MHZ HCSL
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number SIT9501
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 31mA